درباره پرومایزر

سایت پرومایزر در تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ با هدف “آنالیز و بهینه‌سازی عملکرد سیستم‌های تولیدی” در میادین ایران ایجاد شده است. در حال حاضر چالش و اولویت اصلی شرکت‌های نفتی ایران، مباحث “چاه‌-محور” می‌باشد تا با صرف زمان کمتر، بازدهی و سود بالاتری را کسب کنند.

همان‌گونه که از نام سایت مشخص است، پروژه پرومایزر خلاصه‌ای از Production Optimizer می‌باشد و تمرکز اصلی من مباحث مربوط به بهبود تولید و به طور کلی پژوهش‌های چاه‌-محور است. در حال حاضر عمده فعالیت‌های این سایت مرتبط با حوزه‌های زیر می‌باشد و به مرور گسترده‌تر خواهد شد:

  • چاه‌آزمایی
  • آنالیز گره‌ای
  • فرازآوری مصنوعی (ESP و SRP)
  • بهینه‌سازی سیستم‌های تولیدی

از رویکردهای اصلی اجرای این پروژه آکادمیک – صنعتی، آنالیز و تحلیل داده‌ها به منظور تجویز و ارائه راهکار برای حل چالش‌های احتمالی است. 


مدیریت سایت: صادق سلمانی
کارشناسی: دانشگاه تهران – مهندسی نفت
کارشناسی ارشد: دانشگاه صنعت نفت – مهندسی مخازن هیدروکربوری
دو سال نیروی امریه وزارت نفت – پروژه ازدیاد برداشت از میدان گچساران – دانشگاه صنعت نفت (تاریخ اتمام امریه: ۱ تیر ۱۳۹۸)

هم اکنون: مهندس بهره‌بردار شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا (شاغل در کلاستر یاران شمالی) – تاریخ شروع به کار: ۵ شهریور ۱۳۹۸

درباره صادق سلمانی

من صادق سلمانی هستم؛ فارغ‌التحصیل مهندسی نفت از انستیتو مهندسی نفت دانشگاه تهران (مقطع کارشناسی) و مهندسی مخازن هیدروکربوری از دانشگاه صنعت نفت (مقطع کارشناسی ارشد). دو سال دوران سربازی خودم را نیز به عنوان نیروی امریه در شرکت ملی نفت ایران (پروژه ازدیاد برداشت از میدان گچسارن) گذراندم. هم اکنون در کلاستر یاران شمالی به عنوان مهندس بهره‌بردار مشغول به کار می‌باشم. محل کارم در نقطه صفر مرزی است؛ یعنی میدان یاران شمالی که یک میدان نفتی مشترک با عراق می‌باشد.

کتاب چاه‌آزمایی کاربردی من در اسفند ماه ۱۳۹۷ به چاپ رسید.

پروفایل لینکداین صادق سلمانی