درباره پرومایزر

این سایت در تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ با هدف “بهینه‌سازی تولید و عملکرد چاه (با رویکرد روش‌های هوش مصنوعی)” در میادین ایران ایجاد شده است. در حال حاضر چالش و اولویت اصلی شرکت‌های نفتی ایران، مباحث “چاه محور” می‌باشد تا با صرف زمان کمتر، بازدهی و سود بالاتری را کسب کنند.

همان‌گونه که از نام سایت مشخص است، پروژه پرومایزر خلاصه‌ای از Production Optimizer می‌باشد و تمرکز اصلی من و تیم پرومایزر، مباحث مربوط به بهبود تولید (IOR)، مهندسی بهره‌برداری و بهینه‌سازی عملکرد چاه و فرایندهای تولید با استفاده از روش‌های هوش مصنوعی است. در حال حاضر عمده فعالیت‌های این سایت مرتبط با حوزه‌های زیر می‌باشد و به مرور گسترده‌تر خواهد شد:

  • چاه‌آزمایی
  • فرازآوری مصنوعی (فرازآوری با گاز و پمپ‌ها)
  • روش‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین

از رویکردهای اصلی اجرای این پروژه آکادمیک – صنعتی، آنالیز و تفسیر داده‌های صنعتی و ارائه راهکار برای حل چالش‌های احتمالی می‌باشد. در این میان از تخصص افراد صنعتی (مهندسان شرکت ملی نفت ایران)، نیروهای امریه شرکت ملی نفت و دانشجوهای برتر، بهره برده خواهد شد.

من نمی‌توانم یک وبلاگ موفق داشته باشم، اما کمتر از یک کارمند موفق برایش وقت بگذارم.

محمدرضا شعبانعلی


مدیریت سایت: صادق سلمانی
کارشناسی: دانشگاه تهران – مهندسی نفت
کارشناسی ارشد: دانشگاه صنعت نفت – مهندسی مخازن هیدروکربوری
هم‌اکنون: نیروی امریه وزارت نفت – پروژه ازدیاد برداشت از میدان گچساران – دانشگاه صنعت نفت (تاریخ اتمام امریه: ۱ تیر ۹۸)

درباره صادق سلمانی

از آنجایی که نیروی امریه شرکت نفت هستم، دو ماه دوران آموزشی خودم را در مرکز آموزشی ۰۱ تهران (معروف به هتل ۰۱) خوش گذراندم (!) و سپس از شهریور ۹۶ فعالیت‌هایم در پروژه ازدیاد برداشت از میدان گچساران را تحت نظر دکتر شاهین کرد شروع کردم. قرارداد این پروژه ده ساله هست و تا به حال نیز چندین خروجی به شرکت ملی نفت ایران تحویل داده‌ایم. تمام سعیم این هست که در دو سال امریه خود، بتوانم دید خوبی نسبت به میدان گچساران پیدا کنم و در مهارت‌های گزارش‌نویسی، تبدیل چالش‌ها به موضوعات قابل تحقیق، کار با داده‌های واقعی و تسلط به سه نرم‌افزار گام‌های رو به جلوی خوبی بردارم.

در حین اینکه کارهای علمی و غیرعلمی خودم را پیش می‌برم، تمرکز زیادی نیز بر ریسرچ اینترست (Research Interset) هایم دارم. پیگیری علائق علمی من در این سایت انجام می‌شود و ضمن اینکه آن‌ها را با شما در میان می‌گذارم برخی اوقات نیز به کسب درآمد می‌پردازم. در همان ابتدای امریه‌ام، دکتر کرد از من خواستند که نقشه راه برنامه‌هایم را در این دو سال ترسیم کنم و دقیقاً طبق آن‌ها پیش بروم تا در تیرماه ۹۸ که امریه‌ام تمام می‌شود، از کار خودم راضی باشم و بابت اتلاف وقتم احساس پشیمانی نکنم.

تمام کارهایی که در این سایت انجام می‌شود دقیقاً در راستای اهداف من هستند و برای یادگیری آن‌ها از منابع بکری استفاده می‌کنم.

عکس زیر هم مربوط به محل کار من هست 🙂

بعد نوشت: کتاب چاه‌آزمایی کاربردی من در اسفند ماه ۱۳۹۷ به چاپ رسید.

پروفایل لینکداین صادق سلمانی