بلاگ

استخدام کارشناس بهره‌برداری در شرکت پترو گوهر فراساحل کیش: مهارت‌های مورد نیاز

شرکت پترو گوهر فراساحل کیش که به PGFK نیز معروف است، به منظور مدیریت و اجرای طرح‌های بالادستی صنایع نفت و گاز کشور درسال ۱۳۸۹ در منطقه آزاد تجاری جزیره کیش به ثبت رسید. این شرکت در سال ۱۳۹۰ مسئولیت اجرای عملیات حفاری ۷۶ حلقه چاه توصیفی و توسعه‌ای در فازهای ۱۳ و ۲۲- ۲۴ میدان گازی پارس جنوبی را بر عهده گرفت. این مجموعه می‌کوشد تا با تکیه بر توانمندی متخصصین خود در بخش‌های مطالعات ژئوفیزیک و زمین‌شناسی، مهندسی مخزن، مهندسی نفت و مهندسی حفاری و تکمیل چاه، و همچنین بهره‌گیری از فناوری‌های روز جهانی، در خصوص دستیابی به اهداف خود و رضایت کارفرمایان، سهامداران و سایر ذینفعان گام بردارد.

در ادامه می‌خواهیم آگهی استخدام مهندس بهره‌بردار که بهمن ماه ۱۴۰۲ توسط شرکت شرکت پترو گوهر فراساحل کیش منتشر شده است را بررسی کنیم تا متوجه مهارت‌های مورد نیاز بازار مهندسی نفت بشویم.

شرکت پتروگوهر فراساحل کیش

حال بپردازیم به تک تک مهارت‌هایی که در این آگهی شغلی مورد نیاز است.

پیش‌تر در این پست توضیحات مفصلی در مورد گرایش مهندسی بهره‌برداری دادم که پیشنهاد می‌کنم حتماً مطالعه کنید.

نظارت بر عملیات‌های بهره‌برداری مانند عملیات‌های اسیدکاری، احیای چاه با نیتروژن (نیترولیفت)، مشبک‌کاری، ولتست، اسلیک‌لاین و … از مهمترین وطایف کارشناش بهره‌برداری است. بنابراین مفاهیم درسی مرتبط با این عملیات‌ها را به خوبی درک کنید و در حین کار تجربیات لازم را کسب خواهید کرد.

من قبلا در یک آموزش پنج ساعت و نیمه، مباحث مرتبط با اسیدکاری را به طور کامل آموزش داده‌ام:

دوره آموزشی اسیدکاری مخازن کربناته (مباحث آزمایشگاهی، طراحی و عملیاتی)

تفسیر داده‌های ولتست با نرم‌افزار سفیر نیز تخصص اصلی من هست و دوره آموزشی بسیار کاملی در این خصوص در سایت قرار داده‌ام:

دوره جامع چاه‌آزمایی (طراحی، عملیات، تفسیر با نرم‌افزار سفیر)

در دوره جامع مهندسی بهره‌برداری من مفصل در مورد انواع رشته‌های تکمیل در چاه‌های ایران، روش‌های مختلف فرازآوری مصنوعی (مانند پمپ‌های درون‌چاهی و گس لیفت) و همچنین روش‌های مشبک‌کاری چاه‌های ایران توضیح داده‌ام:

آموزش جامع مهندسی بهره‌برداری (با رویکرد صنعتی)

 

و اما در مورد مهارت مهم تهیه اسناد برگزاری مناقصه

من خودم شخصا بنا به نیاز اداره، در یک دوره آموزشی شرکت کردم و واقعاً مفید بود. مدرس دوره آقای میلاد صافدل بودند که از همکاران ما در شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب است و تسلط خوبی به این موضوع دارند. بارها گفته‌ام که جدیدا تهیه اسناد مناقصه را به بچه‌های مهندسی نفت می‌سپارند و بنابراین همه شما باید کم و بیش در این رابطه بدانید. اگر آموزش مفیدی پیدا کردم معرفی خواهم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید