بلاگ

دوره آموزشی روش‌های فرازآوری مصنوعی در ایران (گس لیفت، پمپ ESP و پمپ SRP)

فرازآوری مصنوعی

با توجه به اینکه اکثر چاه‌های نفت ایران و خاورمیانه در حال نزدیک شدن به نیمه دوم عمر خود هستند، استفاده از روش‌های فرازآوری مصنوعی جهت ادامه تولید از این چاه‌ها ضروری است. یکی از بهترین فرصت‌های کاری در مهندسی نفت به خصوص در چند سال آینده، متخصص فرازآوری مصنوعی است؛ یعنی کسی که به روش‌های مختلف فرازآوری مصنوعی (گس لیفت، پمپ ESP، پمپ SRP، پمپ PCP و …) مسلط باشد.

رفرنس‌های شاخصی در زمینه فرازآوری مصنوعی وجود دارند که عبارتند از:

در دوره‌ای که من تهیه کرده‌ام، شما در مدت حدود ۱۲ ساعت به مباحث اصلی و کاربردی روش‌های مختلف فرازآوری مصنوعی در چاه‌های ایران مسلط می‌شوید و خودتان را مجهز به یکی از آینده‌دارترین مهارت‌های مهندسی نفت خواهید کرد.

من عمده بخش‌های کتاب‌های فوق را مطالعه و آموزش خودم را به صورت محتوایی کاربردی از این کتاب‌ها تهیه کرده‌ام. بنابراین با مشاهده ویدئوها اولاً ذهن بسیار ساختارمندی برای ورود به حوزه فرازآوری مصنوعی پیدا خواهید کرد و ثانیاً درک مطالب کتاب‌های بالا بسیار آسان‌تر خواهد شد.

سرفصل‌های این آموزش:

  • گس لیفت (حدود ۴ ساعت) شامل: مفاهیم اصلی فرازآوری با گاز، طراحی عمق شیرهای فرازآوری (Valve Spacing)، فرایند آنلودینگ و تخلیه چاه (Unloading)، آنالیز پایداری و حل تست‌های کنکور
  • پمپ ESP (حدود ۶ ساعت) شامل: مفاهیم اصلی پمپ ESP، اجزای سیستم ESP، طراحی پمپ ESP (ارائه فلوچارت ۸ مرحله ای) و حل مثال با محاسبات دستی
  • پمپ SRP (حدود ۱.۵ ساعت) شامل: اجزا و نحوه عملکرد پمپ SRP، دینامومتر کارت‌ها

** جزوه آموزش به طور کامل در اختیار شما قرار خواهد گرفت **

مدرس: صادق سلمانی

ناشر: پرومایزر

زبان: فارسی

مدت زمان: ۱۲ ساعت

تعداد اسلایدها: ۲۹۴ اسلاید

زمان انتشار: تیر ۱۴۰۲

روش دریافت: اسپات پلیر (لینک دانلود ایمیل نمی‌شود)

 

درباره مدرس

صادق سلمانی مقطع کارشناسی خود را در دانشگاه تهران و مقطع کارشناسی ارشد را در دانشگاه صنعت نفت بوده است. سه سال و نیم به عنوان مهندس بهره‌‌بردار در شرکت توسعه نفت و گاز پرشیا کار کرده و در دی ماه ۱۴۰۱ از طریق بورسیه، جذب شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب (ستاد مهندسی بهره‌برداری) شده است.

 

با شروع یادگیری، تنها یک کلیک فاصله دارید. همین حالا شروع کنید.

آموزش روش‌های مختلف فرازآوری مصنوعی

هزینه آموزش: ۸۶۵ هزار تومان

پرداخت آنلاین

 

دوره فرازآوری مصنوعی تنها بخشی از دوره جامع آموزش درس مهندسی بهره‌برداری است که می‌توانید از این لینک تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید