بلاگ

آینده مهندسی حفاری

مهندسی حفاری

موضوع ترند مربوط به مهندسی حفاری، حفاری خودکار (automated drilling) است. با این حال، اکثر دوره های مهندسی حفاری همچنان پیشرفت های اخیر در اتوماسیون، رباتیک، یا ابزارهای ته چاهی هوشمند را نادیده می گیرند.

در میان توصیه‌های برتر ارائه شده این است که برنامه‌های دانشگاهی چارت برنامه درسی را تغییر دهند تا فضای بیشتری برای موضوعات غیرسنتی اما مرتبط‌تر باقی بماند.

بدون به خطر انداختن آموزش اصول مهندسی، دپارتمان‌های مهندسی نفت باید «رویکرد تحول دیجیتالی را اتخاذ کنند و اطلاعات و موضوعات زیادی را به برنامه‌های خود وارد کنند تا آنها را کاربردی‌تر و یکپارچه‌تر کنند.»

با اتخاذ یک تمرکز چند رشته ای، فارغ التحصیلان جدید ارزش بیشتری برای صنعت به ارمغان می آورند و شرکت های نفتی به تدریج از استخدام های جذاب تر بهره مند می شوند. به عنوان مثال، علاوه بر فارغ التحصیلی به عنوان مهندس نفت، دانشجویان بیشتری در آینده می توانند همزمان در ساختن سیستم های فیزیکی-سایبری (cyber-physical systems) برای ایجاد نوآوری در حفاری خودکار مهارت پیدا کنند.

* سیستم فیزیکی سایبری یا سیستم هوشمند یک سیستم کامپیوتری است که در آن مکانیزم ها توسط الگوریتم‌های مبتنی بر رایانه کنترل یا نظارت می‌شوند.

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید