بلاگ

آموزش شبکه‌سازی تخصصی از طریق سایت لینکدین

لینکدین (Linkedin) یک شبکه اجتماعی کاملاً تخصصی برای شبکه سازی با افرادی است که در زمینه یا رشته تحصیلی شما کار می کنند.

پس از عضویت در این سایت، می تونید یک رزومه آنلاین برای خودتان درست کنید و به مرور آن را آپدیت نمایید.

شما در محیط لینکدین میتوانید افراد با علایق مشابه خودتان را پیدا کنید و اولین مزیتش این هست که شما با دانشجویان، همکاران و شرکت های فعال در صنعت نفت در ارتباط خواهید بود.

مثلاً فرض کنید که شما قصد دارید بر روی موضوع Decline Curve Analysis کار کنید، با یک سرچ ساده میتوانید به تمام افرادی که در گوشه و کنار دنیا در حال کار بر روی این موضوع هستند دسترسی پیدا کنید، رزومه آن ها را مشاهده کنید، ایده هایی را بدست بیاورید، آخرین پیشرفت ها را در این حیطه ارزیابی کنید و حتی با طرف مقابل ارتباط مستقیم پیدا کنید و سوالات خودتان را بپرسید؛ کاری که من بارها انجام داده ام و حتی با افرادی که در کشورهای دیگر بوده اند تماس تصویری برقرار کرده ام (البته سعی کنیم مزاحمت های بی مورد ایجاد نکنیم، و یا سوالات در سطح پایین نپرسیم).

یکی دیگه از مزیت های لینکدین این هست که شما میتوانید در گروه های مختلف عضو بشوید و از بحث هایی که در آن ها مطرح میشود استفاده کنید؛ مثلاً من یک بار نتیجه یکی از این بحث ها را در این لینک نوشتم. اولین باری که در این سایت عضو شدم درخواست دوستی برای آقای طارق احمد مشهور فرستادم و ایشان هم بلافاصله قبول کرد. کلی کیف کرده بودم، ولی بعد از مدتی فهمیدم ایشان دست رد به سینه کسی نمیزند 🙂

به شخصه خود من الگوی علمی خودم را از طریق لینکدین پیدا کرده ام. یعنی با جستجوهای فراوان و مشاهده مهارت های افراد مختلف و بررسی ترندهایی که در آینده قرار است اتفاق بیفتد، یک مدینه فاضله ای برای خودم ترسیم کرده ام و حالا هم در حال تلاش برای برپایی چنین آرمان شهری هستم (انشاءالله).

البته این نکته رو هم بگویم که برای استفاده بهینه از این سایت باید یک آشنایی نسبی با زبان انگلیسی داشته باشید که من فکر میکنم تقریباً همه دانشجویان نفتی تا این حد با زبان انگلیسی آشنا هستند. اگر هم سطح پایینی دارید، اولین جرقه برای شما میتواند این باشه که هرچه سریعتر به تقویت زبان انگلیسی خودتان بپردازید.

به طور خلاصه اگر تا با حال پروفایلی در این سایت ایجاد نکرده اید حتماً همین الآن این کار را انجام دهید. این کار برای آینده شما خیلی مهم است و میتوانید کاملاً به روز باشید و از آخرین دستاوردها و پژوهش ها در حیطه مورد علاقه خودتان مطلع باشید.

پروفایل لینکدین صادق سلمانی

جهت آشنایی شما با نحوه کار در سایت لینکدین یک ویدئوی کوتاه ۱۵ دقیقه ای ضبط کرده ام. امیدوارم که مفید باشد.

دانلود ویدئوی آموزش شبکه سازی در سایت لینکدین

دیدگاهتان را بنویسید