بلاگ

ایده‌های تجاری سودآور نفت و گاز در سال ۲۰۲۲

ایده‌های تجاری سودآور نفت و گاز در سال 2022

صنعت نفت و گاز طبیعی یکی از بزرگترین صنایع جهان است. درآمدهای آن و همچنین هزینه های تأمین انرژی مورد نیاز مصرف کنندگان زیاد است. با این حال، برنامه ریزی استراتژیک، مدیریت صحیح و مهارت برای موفقیت در این صنعت مورد نیاز است.

صنعت نفت و گاز شامل اکتشاف، استخراج، پالایش، حمل و نقل، توزیع و بازاریابی فرآورده های نفتی است. اگرچه این صنعت نیازمند عملیات در مقیاس بزرگ است، بخش‌هایی وجود دارند که می توان ایده‌های کسب‌وکار نفت و گاز را در مقیاس کوچک و متوسط با سرمایه اولیه نسبتاً کم اجرا کرد.

 

فهرست ۱۰ ایده تجاری نفت و گاز

من در ادامه سودآورترین ایده های تجاری نفت و گاز را فهرست کرده ام. با برنامه ریزی صحیح و تحقیقات بازار، هر فردی می تواند کسب و کاری را در صنعت نفت و گاز راه اندازی کند که فرصت های سرمایه گذاری پرسودی را ارائه می دهد.

۱- خدمات مشاوره تخصصی

صنعت نفت و گاز گسترده است. اگر دانش و تجربه ای در این صنعت دارید، شرکت های نفتی بیشتر از هر زمان دیگری به دنبال مشاوره تخصصی برای بسیاری از مسائل هستند. می توانید یک وبلاگ راه اندازی کنید و در مورد موضوعاتی بنویسید که در آنها متخصص هستید. افرادی که به شما نیاز دارند برای مشاوره با شما تماس خواهند گرفت. برخی از حوزه های بالقوه عبارتند از: اکتشاف و تولید نفت و گاز متعارف و غیر متعارف، پالایش و بازاریابی، سرویس چاه، و ساخت تجهیزات.

۲- تولید یا فروش روغن روان کننده

روغن روان کننده یک ماده ضروری برای هر نوع موتوری است. افزایش جمعیت وسایل نقلیه و اتوماسیون صنعتی تقاضای فزاینده ای برای روغن روان کننده ایجاد کرده است. شما می توانید این تجارت تولیدی را با سرمایه گذاری قابل توجهی راه اندازی کنید.

۳- توسعه نرم افزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی و تحلیل داده

شرکت‌های فناوری می‌توانند از این فرصت برای توسعه نرم‌افزارها و برنامه‌هایی استفاده کنند که می‌تواند تولید را بهبود بخشد. آن‌ها همچنین می‌توانند اپلیکیشن‌هایی توسعه دهند که می‌توانند راه‌حل‌هایی برای مشکلات متعددی که صنعت نفت و گاز با آن مواجه است، ارائه دهند.

۴- حمل و نقل دریایی با قایق و هلیکوپتر

رفتن به سکوی نفتی در اعماق وسط اقیانوس معمولاً به خدمات حمل و نقل توسط قایق یا هلیکوپتر نیاز دارد. در حالی که برخی از شرکت‌های نفت و گاز مالک قایق‌های خصوصی هستند، شرکت‌های دیگر مالک قایق‌های خصوصی نیستند یا تعداد کافی وسیله حمل و نقل ندارند. این باعث می شود شرکت ها به خدمات شرکت های حمل و نقل دریایی نیاز داشته باشند. افتتاح یک تجارت در خدمات حمل و نقل فرصتی سودآور برای هر فردی با شبکه گسترده ای از شرکت ها است که به خدمات حمل و نقل دریایی مقرون به صرفه تری نیاز دارند.

۵- تولید یا تأمین بشکه 

بشکه ها در ذخیره سازی نفت خام استفاده می شوند. این محصول تقاضای بالایی دارد، یعنی بازار فراوانی برای آن وجود دارد. شما می توانید با تولید یا عرضه بشکه به شرکت های صنعت نفت و گاز، کسب و کاری راه اندازی کنید.

۶- تهیه و تأمین فرآورده های نفتی

این یکی از اساسی ترین مشاغل نفت و گاز برای سرمایه گذاری است. در اینجا، تمرکز بر عرضه فرآورده های نفتی مانند بنزین، مواد شیمیایی حفاری مانند بنتونیت و باریت، و خیلی چیزهای دیگر به بازاری متشکل از مشتریانی است که به این منابع بر حسب تقاضا و اعتبار نیاز دارند.

۷- تمیز کردن نشت نفت

نشت نفت تقریباً یک اتفاق اجتناب ناپذیر در صنعت نفت و گاز است زیرا هیچ انسان یا ماشینی ۱۰۰% کارآمد نیست.
بیشتر اوقات، نشت نفت در نتیجه تصادفات مربوط به تانکرها، تأسیسات ذخیره سازی، پالایشگاه ها، دکل های حفاری، خطوط لوله و بارج ها رخ می دهد. همچنین می تواند ناشی از اشتباه یا سهل انگاری کارکنان در حین عملیات باشد.

۸- خدمات آموزش نفت و گاز

یکی دیگر از راه های کسب درآمد در نفت و گاز، ارائه خدمات آموزش نفت و گاز است. این امر می تواند از طریق ایجاد موسسات آموزشی و یا وبسایت باشد.

۹- خدمات فیتینگ و جوشکاری لوله های نفت و گاز 

تا زمانی که صلاحیت و تجربه لازم را داشته باشید، می توانید با راه اندازی و ارائه خدمات اتصال و ساخت لوله های نفت و گاز و یا خدمات جوشکاری لوله ها درآمدزایی کنید.

۱۰- تجارت امنیت خطوط لوله نفت و گاز

شما می توانید با راه اندازی و ارائه خدمات امنیتی خط لوله نفت و گاز درآمد کسب کنید. خدمات شما به عنوان یک ارائه دهنده خدمات امنیتی خط لوله نفت و گاز کمک به نظارت بر خطوط لوله برای شرکت های نفت و گاز برای جلوگیری از خرابکاری در خط لوله است. اگر خوش شانس باشید که قرارداد ایمن سازی خطوط لوله داشته باشید، این یک تجارت بسیار سودآور است.

۱۱- آژانس کاریابی نفت و گاز

یکی دیگر از راه های کسب درآمد در صنعت نفت و گاز، راه اندازی آژانس کاریابی نفت و گاز است که متخصص در جذب کارجویان نفت و گاز است. به عنوان یک متخصص استخدام نفت و گاز، شرکت های نفت و گاز خدمات شما را در استخدام کارگران احتمالی نفت و گاز به کار خواهند گرفت. اگر در مدیریت منابع انسانی نفت و گاز مهارت دارید، می توانید با تخصص در استخدام در صنایع نفت و گاز، از سایر استخدام کنندگان عمومی متمایز شوید.

۱۲- خدمات تحقیقات نفت و گاز

یکی دیگر از راه های کسب درآمد در صنعت نفت و گاز، ارائه خدمات تحقیقاتی نفت و گاز برای شرکت های نفت و گاز، افراد و مشاغل صنعت نفت و گاز است. شما می توانید آژانس تحقیقات نفت و گاز خود را راه اندازی کنید.

۱۳- تجارت سیلندر گاز پخت و پز

با راه اندازی یک تجارت سیلندر گاز پخت و پز می توان از نفت و گاز درآمد کسب کرد. تجارت سیلندر گاز پخت و پز شامل خرید و فروش سیلندر گاز پخت و پز است. 

۱۴- نصب، راه اندازی، تعمیرات، نگهداری و خدمات تجهیزات و ماشین آلات نفت و گاز

اگر به درستی تحقیق و اجرا شود، یک تجارت سودآور است. ممکن است لزوماً نیازی نباشد که خودتان یک مهندس یا تکنسین باشید، اما اگر پول دارید می‌توانید از مهندسین تجهیزات نفت و گاز و تکنسین‌های ماشین‌آلات استفاده کنید.

۱۵- خدمات حقوقی نفت و گاز

هر صنعتی روش خود را برای انجام کارها دارد. صنعت نفت و گاز از این نظر مستثنی نیست و شما می توانید با ارائه خدمات حقوقی در صنعت نفت و گاز درآمد کسب کنید. حتی ممکن است تصمیم بگیرید که به عنوان وکیل نفت و گاز متخصص شوید. به عنوان یک متخصص در قوانین نفت و گاز، خدمات شما تقاضای زیادی خواهد داشت زیرا شرکت های نفت و گاز کم و بیش درگیر برخی مسائل حقوقی در جریان فعالیت خود چه در سطح داخلی و چه در سطح بین المللی هستند.

۱۶- سهام شرکت های نفتی 

اگر علاقه مند به کسب درآمد در نفت و گاز هستید، می توانید سرمایه گذاری در سهام شرکت های نفتی را در نظر بگیرید. اگر بدانید چه زمانی باید سهام را بفروشید یا بخرید، می تواند بسیار سودآور باشد.

۱۷- تأمین مواد غذایی و آشامیدنی برای کارگران نفت و گاز

از آنجایی که کار در صنعت نفت و گاز می تواند خشکی یا دریایی باشد، در حالی که آنهایی که در خشکی هستند به راحتی به مواد غذایی، غذاها و نوشیدنی ها دسترسی دارند، اما این مورد برای کارگران نفت و گاز فراساحلی صدق نمی کند. در نتیجه، شما می توانید از طریق تأمین مواد غذایی و نوشیدنی برای کارگران درآمد کسب کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید