بلاگ

دانشجویان و تازه فارغ‌التحصیلان روی چه مهارت‌هایی تمرکز کنند؟

مهارت های مورد نیاز در مهندسی نفت

دانشجویان و تازه فارغ‌التحصیلان روی چه مهارت‌هایی تمرکز کنند تا اطمینان حاصل شود در آینده به راحتی وارد بازار کار می شوند؟

وقتی فارغ‌التحصیل می‌شوید، روی آنچه نیاز دارید تمرکز کنید. دنبال موضوعاتی باشید که صنعت به آن نیاز دارد، شامل: موضوعاتی پیرامون محیط زیست، تجزیه و تحلیل داده‌ها، و کاربرد یادگیری ماشین برای حل مسئله.

دانشگاه ها باید با صنعت در ارتباط باشند و هر سال برنامه های درسی را مطابق با نیازهای صنعت تغییر دهند.

من به بسیاری از دانشجویانی که برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد در مهندسی نفت مردد هستند توصیه می‌کنم از رشته‌های فرعی مرتبط مانند مالی، مهندسی شیمی، علوم داده استفاده کنید تا پایه مهارت‌های خود را گسترش دهید.

بیشتر نگران این باشید که چه مهارت هایی برای بدست آوردن اولین شغل نیاز دارید، تا آنچه [در آینده] به آن نیاز پیدا خواهید کرد؛ زیرا چه کسی می‌داند که به چه چیزی نیاز خواهید داشت.

کسی که ده سال پیش فارغ التحصیل شد، حرفی از علم داده در مهندسی نفت نبود. بنابراین سعی نکنید مهارت مورد نیاز را پیش‌بینی کنید. تا جایی که می توانید در زمینه مهندسی نفت تمرکز کنید، و سپس مطمئن شوید که دروس انتخابی شما در موردی باشد که به آن علاقه دارید و بازار کار را برای شما بهبود می دهد مانند علم داده، مالی، شیمی و غیره.

دیدگاهتان را بنویسید