بلاگ

چطوری بیشترین بهره را از حضور در نمایشگاه نفت امسال ببرم؟

نمایشگاه نفت و گاز

اردیبهشت هر سال نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار میشه و بهترین فرصت برای دانشجویان و کارجویان مهندسی نفت برای شبکه‌سازی است.

امسال هم این نمایشگاه از تاریخ ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار میشه و میخوام بگم که هدفتون از حضور در این نمایشگاه چه چیزهایی باید باشه!

۱) قبلا در ویدئوی زیر روش متفاوت کاریابی در مهندسی نفت را برای اولین بار توضیح دادم. ۱ ساعت ویدئو است و همه کسانی که به نحوی با مهندسی نفت سر و کار دارند باید این ویدئو را ببینند. سرعت ویدئو را زیاد کنید تا سریع ببینیدش!

روش متفاوت کاریابی در مهندسی نفت (برای اولین بار کامل توضیح داده‌ام) + اجرای عملی راهکارها

در ویدئو کامل توضیح دادم که کار پیدا کردن در مهندسی نفت ۴ گام اصلی و مهم دارد که گام دوم آن، “تهیه دیتابیس شرکت‌های نفتی” است.

بنابراین هدف اصلی حضور شما در نمایشگاه نفت امسال باید این باشد که یک سررسید برداشته و به تمام غرفه‌های نمایشگاه سر بزنید و اسامی و مشخصات شرکت‌هایی که مرتبط با مهندسی نفت هستند را یادداشت کنید تا یک دیتابیس قوی بسازید.

۲) معمولا برخی از شرکت‌ها در نمایشگاه نفت اقدام به دریافت رزومه از کارجوها می‌کنند. بنابراین حتمااااا یک رزومه شیک و مرتب و درخور شخصیت خودتان تهیه و چند نسخه پرینت رنگی کنید و به همراه خود ببرید. آدم باید شانسش را در هرفصتی امتحان کند.

آموزش رزومه‌نویسی حرفه‌ای (ویژه صنعت نفت و گاز) + خدمات تصحیح رزومه

۳) دریافت گیفت و کاتالوگ شرکت‌ها نیز فراموش نشه 🙂

۴) داخل نمایشگاه به اندازه کافی غرفه اغذیه‌فروشی وجود داره. فقط یک کتونی راحت بپوشید که بتونید پیاده‌روی زیادی داشته باشید.

۵) ضمنا لباس مرتب و تمیز هم بپوشید. فرض کنید همان لحظه بخواهند با شما مصاحبه کنند! لباسی که بوی عرق بدهد یا چروک باشد به هیچ عنوان مورد قبول هیچ کسی نیست. بهترین خودتان باشید…

و‌السلام …

صادق سلمانی

 

دیدگاهتان را بنویسید