بلاگ

آموزش نرم‌افزار پترل استاتیک (با رویکرد مهندسی نفت) و پترل RE

آموزش نرم افزار پترل

نرم‌افزار پترل (Petrel)، ابزاری توانمند در زمینه ساخت مدل استاتیک و دینامیک مخازن به شمار می‌رود. پترل یکی از محصولات شرکت شلمبرژه بوده که توانایی نفسیر اطلاعات لرزه‌نگاری و مدل‌سازی مخزن به صورت استاتیک و دینامیک را دارد. به کمک این نرم‌افزار می‌توان کلیه مراحل برنامه‌ریزی توسعه یک میدان را انجام داد و برای آینده چاه‌ها و مخازن تصمیم‌گیری کرد. پترل به تنهایی قابلیت پردازش و شبیه‌سازی ندارد و مدل ساخته شده را به کمک موتور نرم‌افزار اکلیپس شبیه‌سازی می‌کند.

شبیه‌سازی مخازن هیدروکربوری، ابتدایی‌ترین قدم در ارزیابی پیشرفته مخازن شناخته می‌شود. لازمه انجام اینگونه مطالعات، در اختیار داشتن تحقیقی معتبر از انواع مدل‌های مورد بررسی است. امروزه در صنایع بالادستی نفت، مدیریت و تولید بهینه از مخازن هیدروکربوری بدون پیش‌بینی رفتار آن‌ها ممکن نیست.

خوشبختانه با پیشرفت علوم کامپیوتری، نرم‌افزارهای قدرتمندی جهت شبیه‌سازی عملکرد مخازن و انتخاب بهترین سناریوی تولید توسعه یافته‌اند. یکی از این نرم‌افزارها، شبیه‌ساز قدرتمند پترل با موتور شبیه‌ساز اکلیپس است. این شبیه ساز، به واسطه انعطاف‌پذیری بالا و امکانات وسیع خود به صورت گسترده‌ای در شرکت‌های نفتی مختلف و از جمله شرکت ملی نفت ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد

مهم: تقریبا تمام شرکت‌های نفتی در ایران از پترل برای مدلسازی مخازن استفاده میکنند. همچنین این نرم‌افزار در خارج از کشور هم جزو پرکاربردترین نرم‌افزارها در زمینه مدلسازی مخازن می‌باشد.

مزیت این آموزش، حل مثال‌های متنوع و واقعی است.

 

برای اطلاع از جزئیات تدریس، به سرفصل‌ کامل آموزش که در ادامه آورده شده است مراجعه کنید (فایل اکسل فهرست را دانلود کنید):

دانلود فهرست کامل (جزیئات هر بخش) آموزش نرم‌افزار پترل Petrel

آموزش نرم افزار پترل

مدرس: مهندس جواد فرزانه

ناشر: پرومایزر

زبان: فارسی

مدت زمان: ۵۶ ساعت (حدود ۴۰ ساعت از آموزش تدریس شده و ۱۶ ساعت باقیمانده از آموزش نیز نهایتا تا دو هفته دیگر در پنل شما قرار خواهد گرفت)

نسخه نرم‌افزار تدریس شده: ورژن ۲۰۱۶ و ۲۰۱۸ پترل (این نسخه‌ها با دیگر نسخه‌های بالاتر فرق ندارد)

زمان انتشار: فروردین ۱۴۰۳

روش دریافت: اسپات پلیر (لینک دانلود ایمیل نمی‌شود)

درباره مدرس:

آقای جواد فرزانه دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته مهندسی نفت و گرایش مخازن از دانشگاه صنعت نفت می‌باشند و اکنون در اداره مهندسی مخازن شرکت نفت فلات قاره ایران مشغول به کار هستند. ایشان علاقه‌مند در زمینه‌ نرم‌افزارهای نفتی و همچینین برنامه‌نویسی می‌باشند و در زمینه کاربرد مایعات یونی و آب هوشمند در مخازن کربناته و ماسه‌ای و تزریق فوم، به صورت آزمایشگاهی و همچنین مدلسازی مخازن پژوهش داشته‌اند و دوره‌های نرم‌افزاری زیادی از جمله Saphir و Eclipse و CMG و PVTi و WinProp و Matlab و Office و … را در دانشگاه‌های صنعت نفت، صنعتی شریف، تهران، فردوسی، علم‌و‌صنعت و … برگزار کرده‌اند.


دانلود رایگان نرم‌افزار Petrel 2016

فیلم آموزش نصب نرم‌افزار Petrel 2016

 

با شروع یادگیری، یک کلیک فاصله دارید. همین حالا شروع کنید.

آموزش پترل استاتیک (با رویکرد مهندسی نفت) و پترل RE

قیمت آموزش: ۱.۸۵۰.۰۰۰ تومان

پرداخت آنلاین

 

پیشنهاد آموزشی: آموزش جامع نرم‌افزار اکلیپس ۱۰۰ و ۳۰۰

دیدگاهتان را بنویسید