بلاگ

بسته آموزشی آمادگی کنکور ارشد و دکترا مهندسی نفت (سال ۱۴۰۳) – ۱۵ درصد تخفیف

کنکور ارشد مهندسی نفت

مطابق اطلاعیه سازمان سنجش، آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۳ در تاریخ ۴ اسفندماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد و سازمان سنجش عناوین دروس امتحانی در این آزمون را در لینک زیر منتشر کرده است:

برای مشاهده جداول و مجموعه‌های امتحانی آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ اینجا را کلیک کنید

دوستان حفاری، بهره‌برداری و تجهیزات نفت باید دروس یکسانی را مطالعه کنند.

دوستان مخزن و مدیریت مخازن هیدروکربوری نیز باید دروس یکسانی را مطالعه کنند.

دروس امتحانی گرایش مهندسی مخزن و رشته مدیریت مخازن هیدروکربوری:

زبان (۲۵ تست)، ریاضیات (۲۰ تست)، دروس زمین‌شناسی (۲۰ تست)، خواص سنگ و خواص سیال (۲۰ تست)، چاه‌آزمایی و نمودارگیری از چاه (۲۰ تست)، مهندسی مخزن ۱ و ۲ (۲۰ تست)، مبانی حفاری و بهره‌برداری شامل: مبانی حفاری، بهره‌برداری و مکانیک سیالات دوفازی (۲۰ تست)

مجموعاً ۱۴۵ تست را باید پاسخ بدهید و ۱۵۰ دقیقه نیز زمان دارید.

دروس امتحانی گرایش‌های حفاری، بهره‌برداری و تجهیزات نفت:

زبان (۲۵ تست)، ریاضیات (۲۰ تست)، دروس زمین‌شناسی (۲۰ تست)، خواص سنگ و خواص سیال (۲۰ تست)، چاه‌آزمایی و نمودارگیری از چاه (۲۰ تست)، مهندسی حفاری شامل: مهندسی حفاری ۱و۲، سیمان حفاری و گل حفاری (۲۰ تست)، مهندسی مخزن و بهره‌برداری شامل مخزن، بهره‌برداری و مکانیک سیالات دوفازی (۲۰ تست)

مجموعاً ۱۴۵ تست را باید پاسخ بدهید و ۱۵۰ دقیقه نیز زمان دارید.

دروس امتحانی گرایش اکتشاف نفت:

زبان (۲۵ تست)، ریاضیات (۲۰ تست)، دروس زمین‌شناسی (۲۰ تست)، ژئوفیزیک و ژئوشیمی عالی (۲۰ تست)، پتروفیزیک و چاه‌نگاری (۲۰ تست)، دروس مهندسی نفت شامل: مخزن، حفاری و بهره‌برداری (۲۰ تست)، زمین‌شناسی تخصصی شامل زمین‌شناسی تحت‌الارضی، سنگ‌شناسی رسوبی و زمین‌شناسی نفت ایران (۲۰ تست)

مجموعاً ۱۴۵ تست را باید پاسخ بدهید و ۱۵۰ دقیقه نیز زمان دارید.

 

* دروس عمومی ضریب ۲ و دروس تخصصی ضریب ۳ دارند.

* آزمون دارای نمره منفی است.

زمان ثبت نام در کنکور ارشد: از ۲۳ مهرماه آغاز و تا ۲۹ مهرماه سال جاری ادامه می‌یابد.

کنکور ارشد نفت

برنامه مطالعاتی پیشنهادی از مهرماه ۱۴۰۲ تا روز کنکور ارشد مهندسی نفت (اسفند ۱۴۰۲)

باید ببینید با چه روش مطالعاتی راحت‌تر هستید: آیا دوست دارید همزمان چند تا درس را جلو ببرید؟ یا اینکه تمایل دارید تک درس مطالعه کنید؟ (یعنی یک هفته فقط یک درس را بخونید و وقتی تمام شد برید سراغ درس بعدی)

حدود ۱۴۰ روز زمان دارید تا روز کنکور. اگر هر درس به طور میانگین ۱۰ تا ۱۴ روز از شما زمان بگیرد تا به طور کامل مطالعه کنید، بنابراین خیلی راحت می توانید ۱۰ تا ۱۴ درس را ببندید. زمان کافی ای است، درسته؟ پس جای بهانه نیست.

بهترین کار این بود که شما دروس پایه مثل خواص سنگ و سیال و مخزن ۱ را در تابستان به طور کامل مطالعه می‌کردید. حال فرض را بر این می‌گذاریم که تازه قصد شروع دارید. 

۱) دروس عمومی: من پیشنهاد نمی‌کنم همه تست‌های دروس عمومی را سفید بگذارید. برخی سوالات زبان و ریاضی را خیلی راحت میشه پاسخ داد. دروس زمین‌شناسی هم تست‌های راحتی دارند که باید مباحث پر تکرار کنکور را مرور کنید. از طرفی چون جنبه حفظی دارند، در جلسه کنکور زمان زیادی از شما نمی‌گیرند و در مدت کوتاهی امتیاز یک تست را کسب می‌کنید. به هر حال چون دروس عمومی ضریب ۲ دارند، خیلی از دوستان قید این دروس را به طور کامل می‌زنند که کار اشتباهی است. بنابراین با اولویت زبان، زمین‌شناسی و ریاضیات دروس عمومی را در این فرصت اندک مرور کنید. با توجه به ماهیت حفظی بودن دروس عمومی، مطالعه این دروس باید به صورت مستمر و در لابه لای دروس تخصصی باشد.

۲) دروس تخصصی: در اولین گام در مدت حداکثر ۳۰ تا ۴۲ روز، سه درس خواص سنگ، سیال و مخزن ۱ را مطالعه کنید. وقتی مطالعه و نکته و تست این سه درس تمام شد، حال مبنای کار برای مطالعه سایر دروس را نیز دارید. از اینجا به بعد نظر شخصی من این هست که همه دروس را همزمان جلو ببرید تا مرور همگی به طور منظم انجام بشه. بهترین کار این است که بودجه آزمون‌های آزمایشی سال‌های قبل یکی از موسسات را پیدا کنید و مثلا ببینید برای آزمون مرحله اول باید چه دروسی را مطالعه کنید و شما هم دقیقا مشابه همان جلو برید. ضرورتی به شرکت در آزمون نیست اما اگر احساس می‌کنید برای آمادگی در جلسه کنکور نیاز به تسلط به شرایط آزمون دارید، پس حتما شرکت کنید. فرض کنید اولین آزمون ۲۰ آبان است و باید ۲۵ درصد منابع درسی را مطالعه کنید. شما هم دقیقا همان سرفصل‌ها را از منابعی که در اختیار دارید مطالعه کنید (در انتهای همین صفحه منابع کنکور ارشد را معرفی کرده‌ام).

برخی دوستان نیز ترجیح می‌دهند درس به درس جلو بروند. مثلا بعد از اتمام سنگ، سیال و مخزن ۱، حال سه درس جدید مخزن ۲، بهره‌برداری و دوفازی را دست می‌گیرند و در ۳۰ تا ۴۲ روز آینده علاوه بر اتمام مطالعه و نکته و تست این سه درس جدید، ۳ درس قبلی (سنگ، سیال و مخزن ۱) را نیز مرور می‌کنند تا فرایند مرور و به ذهن‌سپاری مطالب خیلی منظم انجام بشه. سپس همین کار را برای دروس بعدی نیز انجام می‌دهند.

حتما قبل از شروع مطالعه هر درسی، سوالات کنکور چند سال گذشته آن درس را بررسی کنید (هم کنکور ارشد و هم دکترا). نیازی نیست تست‌ها را در این مرحله حل کنید، صرفا بررسی کنید تا با نوع سوالات و مباحث مهم آشنا بشید.

من اعتقادی به خلاصه‌نویسی ندارم اما حاشیه‌نویسی یا هایلات را می‌پسندم. خلاصه‌نویسی وقت زیادی از شما میگیره و ممکنه مطالب مهم را جا بیندازید. 

سرعت تست‌زنی و آمادگی ذهن برای درگیری همزمان با چند درس در روز کنکور رتبه شما را در کنکور تعیین می‌کنه. پس علاوه بر تسلط به مباحث باید روی مهارت تست‌زنی هم کار کنید. 

به تست‌های کنکور سال‌های قبل اهمیت زیای بدهید و همه را با دقت حل کنید. هر نکته مهمی هم که داشت در کنارش بنویسید.

یادتان باشد که قرار نیز در کنکور همه درس‌ها را صد درصد بزنید؛ پاسگویی به ۷۰ درصد سوالات (یعنی ۱۴ تست از ۲۰ تست) نیز تضمین کننده یک دانشگاه درجه یک برای شماست. بنابراین روی تست‌های من‌درآوردی و عجیب و غریب تمرکز نکنید و همان مفاهیم مهم و پر تکرار را کار کنید.

ویدئوهای آموزشی سایت بر همین مبنا ضبط شده‌اند و در زمان شما صرفه‌جویی زیادی می‌کنند. حتما تهیه کنید و مطالعه خود را با آرامش با همین آموزش‌ها جلو ببرید.


آزمون دکترا نفت سال ۱۴۰۳ در تاریخ ۴ اسفند ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

سرفصل‌های دروس امتحانی کنکور دکترا مهندسی نفت به شرح زیر است:

۱- دروس تخصصی: مهندسی مخزن ۱، مهندسی مخزن ۲، خواص سنگ مخزن، خواص سیالات مخزن، مهندسی حفاری ۱، مهندسی حفاری ۲، مهندسی بهره‌برداری ۱، مهندسی بهره‌برداری ۲ و چاه‌آزمایی.

۲- دروس عمومی: استعداد تحصیلی و زبان عمومی

الزم به ذکر است اجرای مرحله اول (آزمون متمرکز) توسط سازمان سنجش آموزش کشور و تخصیص امتیاز مربوط به سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و …. توسط دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام خواهد شد.

تعداد سوالات دروس تخصصی: ۴۵ سوال

تعداد سوالات استعداد تحصیلی: ۳۰ سوال

تعداد سوالات زبان عمومی: ۳۰ سوال

آزمون دکترا مهندسی نفت

دکترا مهندسی نفت


قابل توجه کلیه دانشجویان!

آموزش ویدئویی دروس زیر هم اکنون در سایت موجود است. این آموزش ها به همراه جزوه ای که دارند شما را از هر آموزش دیگری بی نیاز خواهند کرد.

آموزش دروس مهندسی نفت:

آموزش ویدئویی درس خواص سنگ مخزن به همراه نکته و تست کنکور (۴۹۲ هزار تومان): توضیحات بیشتر در مورد این محصول


آموزش ویدئویی درس خواص سیالات مخزن به همراه نکته و تست کنکور (۴۸۵ هزار تومان): توضیحات بیشتر در مورد این محصول


آموزش ویدئویی درس مخزن ۱ به همراه نکته و تست کنکور (۴۴۰ هزار تومان): توضیحات بیشتر در مورد این محصول


آموزش ویدئویی درس مخزن ۲ (۴۹۰ هزار تومان): توضیحات بیشتر در مورد این محصول


آموزش ویدئویی درس مهندسی بهره‌برداری به همراه نکته و تست کنکور (۱.۶۵۰.۰۰۰ تومان): توضیحات بیشتر در مورد این محصول


آموزش ویدئویی درس چاه‌پیمایی به همراه نکته و تست کنکور (۴۸۵ هزار تومان): توضیحات بیشتر در مورد این محصول


آموزش ویدئویی درس چاه‌آزمایی به همراه نکته و تست کنکور (۴۲۰ هزار تومان): توضیحات بیشتر در مورد این محصول


آموزش ویدئویی درس جریان سیالات دوفازی در خط لوله به همراه نکته و تست کنکور (۴۸۰ هزار تومان): توضیحات بیشتر در مورد این محصول


جزوه زبان ویژه آزمون استخدامی و کنکور (۶۹ هزار تومان): توضیحات بیشتر در مورد این محصول

 

مجموع هزینه آموزش های بالا: ۵.۰۱۱.۰۰۰ تومان

خرید به صورت یکجا با ۱۵ درصد تخفیف

هزینه قابل پرداخت: ۴.۲۵۹.۰۰۰ تومان

 

شماره کارت جهت واریز وجه: ۵۰۴۷۰۶۱۰۸۰۱۸۱۵۰۲ به نام صادق سلمانی

لطفا پس از واریز وجه، رسید را در تلگرام یا واتساپ ارسال نمایید: ۰۹۱۳۳۲۰۴۵۴۰

دیدگاهتان را بنویسید